• Duyurular

• admin

SMS Aktivasyonlu Üyelik Açılmıştır   25-07-2016

SMS Aktivasyonlu Üyelik Açılmıştır. Daha hızlı ve güvenli kaydolmak için SMS aktivasyon yolunu tercih edebilirsiniz. SMS Aktivasyonda sadece bir tane SMS gönderilmektedir. Onun dışında telefon bilgisi kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve söz konusu telefon üzerinden kullanıcı izni olmadan SMS gönderilmez.
    • admin

Yöneticiler Alınacaktır   25-07-2016

Bilgi amaçlı platformumuzda belirli kategorilere yöneticiler alınacaktır. Kendisine uygun kategori tercihi ve yönetici talepleri için bu forumu kullanabilirsiniz. Yönetici taleplerinde yönetici kendine uygun bölümü talep eder olmayan bölümler için bölüm talep edebilir.
admin

Squid Proxy Sever Nedir ne işe yarar?

Bu konuda 2 ileti var

Proxy Nedir?

Squid proxy server eskiden İnternetin yavaş olduğu zamanlarda birden çok bilgisayarın çalıştığı yerlerde web sayfalarını squid proxy çalışan yerel bir bilgisayarda depolayarak İnternat hattını çok fazla meşgul etmeden web sayfalarına erişimi sağlardı Kısaca İnterneti hızlandırırdı demek daha doğru olur.

Kullanıcılar yerelde yedeklenmiş sayfala çok hızlı bir şekilde erişebilirlerdi. Çok fazla kullanılan web safyalarının tümü indirilmez sadece değişen veriler netten çekildiği için İnternet de doğal olarak çok hızlı olurdu. 

Şimdi Ne İşime Yarar?

Bu sesi duyar gibi oldum. İnternet artık eskisi gibi değil. Pek çok içeriğe devlet tarafından engel konulmuş durumda. Ben rahat rahat İnternete gireyim yasaklı sayfalara da erişebileyim derseniz bu nokta da Squid proxy yarıma yetişiyor. Ya proxy kullanacaksınız ya da VPN. Proxy VPN ile doğrudan bağlantılı olduğu için öncelikle proxy gerekli o konuya da geleceğiz.

Dünya kadar bedava proxy var ama!

Evet var ama çoğunda bazı servislere ulaşamadığınız gibi bedava servisler çok kullanıldığı için çok yavaştırlar. Çok uzun ömürleri olmadığı için sık sık proxy arayışına girersiniz. Kendi proxy sunucunuzu kurarsanız böyle bir sorununuz olmaz. 

Free İnternet kullanımında proxy kullanımı

uzun bir süredir free yani ücretsiz internet kullanımı diye bir konu var. Detaylarına buradan girmeyeceğim ama onun için proxy server ve VPN gerekli olacaktır. 

Proxy server için sunucu veya vps nereden almalıyım.

Prox sunucu kurulumu için yerel yani Türkiye lokasyonlu sunucuları kullanamazsınız. Nedenine gelince Türkiye'de İnternet engelli ve öyle her istediğiniz yere girme gibi bir lüksünüz yok. Tabi bu genellikle iyi niyetle yapılmış bir şey. Çocuklarınızı öyle her yere girmesini istemezsiniz ama bu herkes için böyle olunca sorun burada başlıyor ve alternatif çözüm arayışına giriliyor.  Onun için İnternet yasaklarının olmadığı veya az olduğu ve de özellikle ucuz olduğu yerlerden almalısınız. 

Örneğin buradan 4-5€'dan başlayan fiyatlarda vps alabilirsiniz. Proxy server için normal kullanımlarda yeterli olacaktır.
https://www.hetzner.de/hosting/produktmatrix_vserver/vserver-produktmatrix

Squid proxy nasıl kurarım ve nasıl ayarlarım?

Bu bölümlerimizde işletim sistemi türüne göre kurulum bilgileri verilecektir.
https://bilgivadisi.com/forum/15-squid-proxy/

Squid Proxy'yi nasıl kullanırım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zippo Çakmak ile Ateşiniz Sönmesin

Peygamberin hadisi ile Müslümanların ateş taşımaları gerektiğini öğrendiğim günden beri yanımda mutlaka ya kibrit ya da çakmak bulunduruyorum. Ancak bazen ya nemlenmeden dolayı ya da mekanizmanın bozulması sonucu ateşleme kazaları yaşadığım oldu. Bende, beni yarı yolda bırakmayacak, emniyete alacak, en kaliteli ateş sağlayıcısını edinmeye karar verdim. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda Zippo çakmak adlı ürünün yıllara varan tecrübesiyle alanında en iyisi olduğunu keşfettim. Bu site aracılığıyla hemen siparişimi verdim ve kısa sürede bana ulaştı. Hem şıklığı, hem de kalitesi ile kısa sürede kalbimi kazandı ve daha sonra yeni ürünler çıktıkça daha kaliteli ve daha şık ürünlerle kendimi şımarttım. Şimdi ağzımda bir slogan tekerleme oldu:” Zippo Çakmak ile Ateşiniz Sönmesin”.

Bilinçli Tüketici En İyinin Peşinden Olmalı

Bugün tüketicilerin bilinçlendirilmesi konusunda büyük çabalar sarf ediliyor. Çünkü tüketici bilinçli olursa aldığı ürünün en iyisine talip olacaktır. Bunun diğer bir anlamı, her şeyin en iyisine talip olması gereken Müslümanların da aldıkları ürünlerde en iyisini istemeleridir. Zippo çakmak, bugün çakmak dünyasının kralı. Kalitesi ve hizmetiyle müşterilerine en iyisini sunuyor. Bu nedenle bilinçli tüketiciler, aynı şekilde Müslümanlar Zippo çakmağı tercih etmeli. Ayrıca dini bayramlarda hem hediyeleşme, hem de ateş bulundurma sünnetlerini hayata geçirebilmek için bu ürün ideal bir hediyelik eşya. Müslümanın ateşi bilinçli bir tüketici olarak hiçbir zaman sönmemelidir. Zippo çakmakta bunun en iyi aracı olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap