• Duyurular

  • admin

   SMS Aktivasyonlu Üyelik Açılmıştır   25-07-2016

   SMS Aktivasyonlu Üyelik Açılmıştır. Daha hızlı ve güvenli kaydolmak için SMS aktivasyon yolunu tercih edebilirsiniz. SMS Aktivasyonda sadece bir tane SMS gönderilmektedir. Onun dışında telefon bilgisi kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve söz konusu telefon üzerinden kullanıcı izni olmadan SMS gönderilmez.
  • admin

   Yöneticiler Alınacaktır   25-07-2016

   Bilgi amaçlı platformumuzda belirli kategorilere yöneticiler alınacaktır. Kendisine uygun kategori tercihi ve yönetici talepleri için bu forumu kullanabilirsiniz. Yönetici taleplerinde yönetici kendine uygun bölümü talep eder olmayan bölümler için bölüm talep edebilir.
admin

Centos 7.x Squid Proxy Temel Kullanıcı Denetimi

Konuyu değerlendir

Bu konuda 3 ileti var

İnternet üzerinde açık bir proxy davetsiz misafirlere yem olmaması için kullanıcı denetimi ekleyebilirsiniz. Pek çok yöntem var ancak en basitinden kolayca eklenebilecek temel kullanıcı denetimine bakalım.

 

/etc/squid/squid.conf

dosyamızı açalım ve

# INSERT YOUR OWN RULE(S) HERE TO ALLOW ACCESS FROM YOUR CLIENTS

yazan bölüme bu yetkilendirme için gereken bu kod bloğunu ekleyelim.

# AUTH
auth_param basic program /usr/lib64/squid/basic_ncsa_auth /etc/squid/.htpasswd
auth_param basic realm proxy
acl authenticated proxy_auth REQUIRED
http_access allow authenticated

bu ayarlardan anlaşıldığına göre temel httpd şifreleme tekniğini kullanacağız. httppasswd komutu httpd-tools paketi içinde olduğundan komut çalışmazsa kurmanıza gerekebilir.

yum install httpd-tools

Şimdi .httpasswd dosyamızı -c parametresiyle oluşturup içine kullanacağımız kullanıcı adını ekleyip şifremizi belirleyelim.

htpasswd -c /etc/squid/.htpasswd squiduser 

Şimdi etkinleştirmek için servisi yeniden başlatalım.

systemctl restart squid 

Artık Windows veya herhangi bir masaüstü işletim sisteminden bir İnternet tarayıcı bağlanırken kullanıcı adı ve şifresi sorulacaktır.

auth.png

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Zippo Çakmak ile Hayatımız Anlam Kazanıyor

Sanırım hepimiz tabiatla kucaklaştığımız anlarda kibrit ya da çakmak kazaları yaşamış ve son derece zor durumda kalmışızdır.  Ateşe en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda doğan kibrit ya da çakmak kazaları sonucunda kötü hatıralarla günümüzü mahvetmiş olabiliriz. Ama zippo çakmağınız varsa bu tür kazaların yaşanmayacağına garanti verebilirim. Zira uzun zamandır zippo çakmağı kullanıyorum. Bir kez bile böyle bir kazaya maruz kalmadım. Zippo çakmak tedbirli olmanın diğer adı. Yıllanmış bir zippo kullanıcı olarak, ateşe ihtiyacı olup da henüz Zippoyla tanışmam olanlara geç kalmayın diyorum. Zippo doğa ile iç içe olmanın başka bir adı, doğada yaşamın vazgeçilmezi. Zippo çakmak ile onurlanmışsanız onu toplum içinde sık sık elinize alır bulacaksınız. Zira Zipponuzu göstermek isteyeceksiniz. Nedeni ise Zippo ile hayatınızın anlamlandığını düşüneceksiniz. Zipponuz hayatınızın farklı anlarında yanınızda olacak. Siz de anılarınız hep Zippo çakmağınızı da anacaksınız. Farkına varmadan zipponuzun sessiz sedasız hayat ortağınız oluverdiğini göreceksiniz.

Zippo Çakmak Hayatına Verilmiş Bir Hediyedir

Sigara içsin ya da içmesin herkesin bir Zipposu olması gerek. Ne zaman ve nerede ateşe ihtiyacınız varsa, Zippo çakmak imdadınıza yetişir. Sadece ona güvenmek yeterlidir. Zippoya ulaşmak şimdi çok daha kolay internet üzerinden, bu site aracılığıyla sipariş verebilir, kaliteli ve güvenilir alışverişle bu ürüne sahip olabilirsiniz. Bu sitedeki bol çeşit ile sizin ve sevdiklerinizin hayatlarını anlamlandırabilirsiniz. Zippo çakmak aynı zamanda ideal bir hediye. Hediyelik eşya olarak bugün en cazip ürünlerden birisi. Yüzlerce çeşit, inanılmaz kaliteli ve cazip ürünle, bu site, size sevdiklerinize bu şık ürünleri hediye etmenizde aracılık yapacaktır. Sitenin kaliteli müşteri hizmetleri, güvenli alışveriş ortamı ile şimdi Zippolu hediyeler vermek daha kolay.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Zippo Çakmak vazgeçilmez bir dosttur

Bazen daralırım, nereye gittiğimi bilmeden kendimi doğanın kollarına atarım. Bu uzun yürüyüşlerimde beni yalnız bırakmayan tek dost Zippo çakmağımdır. Çantamı, kimliğimi, azık torbamı unutabilirim ama Zippomu asla unutmam. Bu site aracılığıyla edindiğim Zippo çakmak, hayatıma gerçekten de anlam kattı. Şimdilerde zipposuz vaktim geçmiyor. Size de zippo çakmağı rahatlıkla tavsiye ediyorum. Zira Zippo çakmak beni asla utandırmadı, kaderime terk etmedi. Kullanışlı sistemi, sağlam aksamı, gösterişli dış yüzeyi ile her seferinde bana ateş taşıyan oldu. Siz de zipponuza bu site aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ben zippo dünyasını bu site aracılığıyla takip ediyorum. Siteniz hem hizmet kalitesi, hem de hızlı ve güvenli çalışmaları nedeniyle öncül tercihim oldular.

Zippo Hediyeleri İle Sevdiklerinizi Sevindirin

Zippo ürün kalitesi, görüntü mükemmelliği, sağlam ve kullanışlı aksamı ile hediyelik eşya olarak da tercih edilir bir ürün. Ben dostlarıma ve değer verdiğim insanlara, sigara içsin içmesin bu ürünü hediye olarak veriyorum. Bende, onlarda ürünün özelliklerinden dolayı mutlu oluyoruz. Üstelik internet üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Kargolama son derece kaliteli, alış veriş ortamı güvenli, ulaşım çok hızlı. Ürün çeşitliliği çok geniş ve fiyatlarda bu kalitedeki marka bir ürün için son derece uygun. Dini, milli ya da özel günlerinizde çok rahatlıkla tercih edebilir, önem verdiğiniz insanları onurlandırabilirisiniz. Küçük bir uyarı yapmam gerekirse yedek olarak benzin ve çakmak taşı almayı unutmayın. Zira her zaman tedbirli olmak gerektiğini unutmamakta fayda var.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


Giriş Yap